Dnes je utorok, 18.máj 2021, meniny má: Viola
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Rozhovor: Všetko, čo ste potrebovali vedieť o plus size modelingu!

marec 09, 2019 - 12:00
Úspech v modelingu dávno nie je podmienený dokonalými mierami. Práve naopak. Do popredia sa dostávajú dievčatá, ktoré sa v porovnaní s inými už na prvý pohľad líšia. Napríklad počtom kilogramov. A práve o modelkách spadajúcich do kategórie "plus size" sme sa porozprávali s majiteľkou agentúry Mix Model Management, Zuzanou Pokovičovou.
Foto: 
Shutterstock

Vaša agentúra Mix Model Management zastupuje v prvom rade „klasické“ modelky a modelov. Ako vám napadlo rozšíriť ju o sekciu plus size modeliek?

V zahraničí je plus size modeling bežný a mnoho veľkých agentúr má aj kategóriu plus size modeliek. U nás je Mix jediná modelingová agentúra, ktorá má celú sekciu plus size modeliek, dievčatám sa veľmi darí a z toho mám veľkú radosť.

Aké sú nároky na plus size modelku a čo si pod týmto pojmom máme vlastne predstaviť?

Sú to modelky, ktoré majú ženské krivky a nároky na ne sú naozaj vysoké. V prvom rade musia spĺňať výšku od 174-182cm, musia mať peknú pleť, vlasy, úsmev, súmernú postavu a konfekčnú veľkosť 42 a viac.

Ženy a diéty, to je nesmrteľná téma a mnohí čitatelia sa pri čítaní rozhovoru zrejme domnievajú, že plus size modeliek sa starostlivosť o postavu príliš netýka. Ako je to v plus size modelingu? Musia sa tiež udržiavať vo forme?

Áno samozrejme, plus size modelky propagujú zdravý životný štýl rovnako ako klasické modelky. Očakáva sa od nich, že budú mať pevnú postavu, svieži vzhľad, kondičku, aby zvládli aj celodňové fotenia. A to sa dá dosiahnuť iba športom a správnou životosprávou. Plus size modeling teda nie je o dievčatách, ktoré veľa jedia, ako si niektorí ľudia mylne myslia. Je skôr o tom, že nie každý má predispozíciu na to, aby mal modelkovské miery.

Aké ďalšie kritéria musí spĺňať?

Rovnako ako v bežnom modelingu sú povaha, prístup k modelingu a cieľavedomosť dievčaťa v podstate dôležitejšie než jej vzhľad. Modeling je náročná práca, ktorá si vyžaduje veľmi profesionálny prístup a disciplínu. Aj plus size modelky veľa cestujú, trávia čas v zahraničí bez rodiny a priateľov, musia svoju prácu vedieť zladiť s povinnosťami v škole. Je to zároveň zaujímavá práca, ktorá dáva modelkám možnosť zarobiť peniaze, precestovať celý svet.

Reakcie ľudí na plus size modelky bývajú rôzne. S akými sa stretávate vy a líšia sa medzi jednotlivými krajinami vo svete?

Vo svete je plus size modeling úplne bežná vec, mnohé veľké značky spolupracujú aj s plus size modelkami. U nás to tak zatiaľ nie je, ale reakcie sú vždy veľmi pozitívne.

Panuje aj v plus size modelingu taká rivalita, ako medzi „bežnými“ modelkami?

Ja si myslím, že tá rivalita sa aj medzi „bežnými“ modelkami trošku nafukuje. :-) Naše modelky, či už tie „bežné“ alebo plus size, spolu vychádzajú veľmi dobre a kamarátia sa aj s modelkami z iných agentúr.

Majú plus size modelky rovnaké pracovné ponuky ako bežné modelky?

Plus size modelky robia taktiež prehliadky, fotenia, reklamy ako bežné modelky, ale vidíte ich menej v módnych editoriáloch alebo na fashion weekoch. Napríklad, na prehliadkach Michael Kors alebo Dolce  & Gabbana, sme už plus size modelky videli, sú to ale zatiaľ prevažne výnimky.

Ktoré sú vaše najúspešnejšie plus size modelky?

Momentálne sú to Broňa Mišúrová a Kristy Kúdelová. Pracujú v Londýne, Miláne, Berlíne alebo v Barcelone.

Živia sa iba modelingom alebo sa venujú aj inej práci?

Broňa je ešte na strednej škole. Po maturite ju čaká New York a začne sa modelingu venovať naplno. Kristy študuje na vysokej škole v Miláne, čo je super, keďže v Miláne má veľa pracovných aktivít.

Môže sa stať, že už menšia strata kilogramov by plus size modelke z hľadiska počtu pracovných ponúk uškodila?

Menšia nie, ale väčšia by mohla uškodiť. Plus size modelka by mala mať konfekčnú veľkosť 42 a viac. Ak má menej, nespadá do kategórie plus size.

Čo by ste odkázali našim čitateľkám, ktoré by sa chceli stať plus size modelkami ?

Môžu sa prihlásiť prostredníctvom formulára na webovej stránke alebo prísť na kasting. Všetky informácie nájdu na stránke agentúry www.mixmodels.sk.

Úspešná plus size modelka Broňa Mišúrová:

Úspešná plus size modelka Kristy Kúdelová

Zdroj foto: Mix Model Management

- - Inzercia - -