Dnes je utorok, 18.máj 2021, meniny má: Viola
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Adele dostala k MDŽ krásny darček. Výsledky tohto rebríčka ju potešia

marec 08, 2019 - 17:00
Medzinárodný deň žien je už tradične dňom, keď sa dozvedáme výsledky viac i menej zaujímavých ankiet týkajúcich sa práve nás dám.
Foto: 
Shutterstock

Tentokrát si posvietime na rodáčku z britského Londýna, speváčku Adele (30). 

  • V roku 2008 vydala debutový album „19“, nazvaný podľa počtu rokov, ktorý v tom čase mala.
  • O tri roky neskôr vznikol úspešný album „21“ s hitmi ako Rolling in a Deep či Someone Like You. V Británii sa stal najpredávanejším albumom 21.storočia.
  • Jej diskografia sa na prvom mieste najpredávanejších albumov udržala najdlhšie zo všetkých, ktoré boli kedy vydané. Prekonala tak Rolling Stones i speváčku Madonnu.
  • V celosvetovom meradle predala zhruba 40 miliónov albumov a 50 miliónov singlov.

Adele je nielen bezchybnou speváčkou, ale i výbornou textárkou, ktorá spieva spravidla iba o tom, čo reálne prežila. Jej najznámejší hit Someone Like You zložila, keď sa dozvedela, že jej bývalá veľká láska chystá svadbu. Správa ju zasiahla natoľko, až sa rozhodla pustiť von všetky emócie a napísať text, ktorý sa stal hymnou všetkých ľudí so zlomeným srdcom. Aj tejto skladbe vďaší za prvenstvá, ktoré z nej urobili jednu z najúspešnejších umelkýň všetkých čias.

Významné prvenstvo

Britská The Official Charts Company pravidelne uverejňuje zoznam komerčne najúspešnejších žien - speváčok. Tento rok mu kraľuje práve šarmantná Adele. V oblasti singlov umelkyňa vládne rebríčku TOP 40 najmä s baladou „Someone Like You“ - a to vďaka 1,6 miliónom stiahnutí a 69,3 miliónom vzhliadnutí. Tri ďalšie skladby od Adele, ktoré sa prebojovali do TOP 40 zmieneného rebríčka sú:  „Hello“ (3), „Rolling in the Deep“ (13) a „Make You Feel My Love“ (30).

Kompletný sumár nájdete TU.

Adele a jej mega úspešná skladba Someone Like You:

Adele - Someone Like You

Autor: 
YouTube

- - Inzercia - -