Dnes je utorok, 18.máj 2021, meniny má: Viola
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Úspech Bratislava Capitals po základnej časti

január 17, 2020 - 09:07
36. kolom sa pre desať mužstiev skončila základná časť Slovenskej hokejovej ligy – druhej najvyššej súťaže seniorov na Slovensku. Bratislavský klub Bratislava Capitals potvrdil najvyššie ambície prezentované pred sezónou a po základnej časti obsadil prvú priečku.
Foto: 

Nadstavbová časť rozdelí mužstvá na skupinu A, mužstvá na 1. – 6. mieste po základnej časti a skupinu B, mužstvá na 7. – 10. mieste. Mužstvá v nadstavbe A odohrajú 10 kôl, každý s každým doma a u súpera, v nadstavbe B odohrajú mužstvá 12 kôl, po dva zápasy doma a u súpera. Po odohratí nadstavbovej časti súťaž pokračuje klasickým play-off systémom, štvrťfinále, semifinále, finále.

Bratislava Capitals potvrdil predsezónne ambície a takmer celú základnú časť sa pohyboval na špici tabuľky. Tento vynikajúci výsledok je iba čiastkový, do konca súťaže je ešte ďaleko, ale svedčí to o vysokej kvalite bratislavského tímu. Mužstvo sa podarilo posilniť aj počas prebiehajúcej sezóny, keď sa novým hráčom tímu stal 31-ročný kanadský obranca Sébastien Piché. Tento skúsený, ofenzívne ladený obranca je posilou klubu na ceste za cieľom, víťazstvom v súťaži a postupom do Tipsport ligy, najvyššej slovenskej hokejovej súťaže. Výrazným prínosom pre tím je aj posilnenie trénerskej zostavy, keďže jej členom sa stal bývalý československý reprezentant a a bronzový medailista z OH v Albertville Leo Gudas.

Medzi najlepších strelcov bratislavského tímu patrili Tibor Varga, Marek Slovák, Dávid Buc a Róbert Varga. Svätyňu úspešne bránil brankár Peter Hamerlík, s takmer 93 %-nou úspešnosťou zákrokov. Chlapcom treba za úspešne zvládnutú základnú časť zagratulovať a popriať im mnoho síl do ďalších zápolení na ľade.    

 

- - Inzercia - -