Dnes je utorok, 18.máj 2021, meniny má: Viola
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Základ úspechu je v hlave

február 18, 2021 - 20:35
Pevne verím, že ktokoľvek z nás má jasne zadefinovanú predstavu o tom, čo chce v živote dosiahnuť a je schopný pre to urobiť hocičo.
Foto: 
pexels.com

Síce už nie sme deti, ktorých snami bolo stať sa princeznou, majiteľom Jurského parku, krotiteľom drakov a podobne, niečo sme si predsa len do dospelosti preniesli. Túžbu! Žiadostivosť je skvelá vec. Núti ťa prekračovať limity až za hranice, i keď máš častokrát chuť sa na všetko zvysoka vykašľať.

Úspech si každý predstavuje svojsky. Podlieha kritériám našej optiky, ktoré sú častokrát podnietené skúsenosťami a ponaučeniami z predchádzajúcich rozhodnutí. Kedysi, v časoch farebných pier a držiakov na knižky so vzorom medvedíka Pú, nám bola položená otázka. Veľa z nás na ňu odpovedalo ľahkovážnym kývnutím pliec. Prakticky sme zo seba vysúkali prvú vec, čo nám zišla na um, len aby nám s tým už dali svätý pokoj.

Dnes sa na život dívame s očami otvorenými dokorán. Zvažujeme risk, pre a proti, výhody/nevýhody a na ich základe vo finále učiníme verdikt. Avšak dospelosť v sebe skrýva aj čo to do plusu. Niečo, s čím sme si v minulosti nerobili absolútne žiadne starosti. Neistota, pochybovačnosť, prílišné analyzovanie, nazvi si to ako chceš. Význam ostáva rovnaký.

598.jpg

Foto: 
pexels.com

Dobrovoľne uzamykáme svoje kreatívne myslenie do klietky, nakoľko nás valcuje snaha vyhovieť všetkým naokolo. Chceme sa udržať v norme, respektíve v tom, čo druhí považujú za normálne. Pamätaj si, že pri dosahovaní cieľov je podstatné najmä nastavenie. Základ úspechu leží v tvojej hlave. Nedovoľ nikomu, aby sa ti do nej dostal a zasial semienko pochýb či nutkania prehodnocovať každý krok.

Aj keby sa všetko ostatné malo zrútiť ako domček z kariet, v hlave musíš byť na 100% presvedčená o tom, čo chceš. Nepúšťaj sa predstavy a vízie vysnívaného života, pretože jediný človek, ktorý bude nútený v ňom pretrvať si ty. Nech teda stojí za to!

- - Inzercia - -