Dnes je utorok, 18.máj 2021, meniny má: Viola
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Neúspech je súčasťou progresu

marec 15, 2021 - 23:41
Ambície nás po celý čas ženú vpred. Avšak ku každej z nich sa viaže neistota a strach. Preto je veľmi dôležité, aby si si nastavila správny mindset.
Foto: 
shutterstock.com

Komplikácie, prekážky, nazvi ich ako len chceš, sú veličiny, ktorým sa nevyhneš. Idú ruka v ruke s každým pokusom o rast. Pravdupovediac slovo pokus presne charakterizuje úspech. Zvonka každý vidí iba pozlátko, konečnú podobu človeka, akým si dnes. Keby sa však namáhali nazrieť viac do hĺbky, uvideli by milión sĺz, trápenia zapríčineného nekonečným skúšaním.

Málokedy príde hneď na prvú, teda ak si sa náhodou nenarodila pod šťastnou hviezdou. Poďme sa spoločne zamyslieť, keby je úspech ľahko zadovážiteľnou komoditou, podľa správnosti sme úspešní všetci nie? Lenže takto svet nefunguje.

Progres je niečo, čo musíš dosiahnuť prostredníctvom skúseností, ktoré naberieš omylmi, chybami, ponaučeniami a hlavne, skrýva sa za poriadnou drinou. Súčasnosť ťa dokonale vystríha a upozorňuje, že k ničomu neprídeš ako slepé kura k zrnu. V momente, kedy si povieš „mám víziu, plán, som ambiciózna, ctižiadostivá a nebojím sa možnosti zlyhania“ vlastníš správnu muníciu.

Najväčší problém v prípade rastu, kariérneho i osobného, spočíva v tom, že máme tendenciu vzdávať sa príliš rýchlo. „Chcela som to, snaha bola vynaložená, obetovala som tomu veľa času, energie a neuspela som. Nájdem si iný sen.“ – presný príklad zlého prístupu. Nevešaj hlavu, život ti ešte slušne naloží. Predsa len si silná osobnosť, ukáž, čo v tebe drieme.

- - Inzercia - -